niedziela, 8 lutego 2015

HotS

Nadszedł czas na pierwszą grę. Moja przygoda z Heroes of the Storm zaczęła się parę miesięcy temu. Dokładnie w listopadzie, gdy okazałam się jednym z (niewielu) wybrańców, którzy otrzymali klucz do zamkniętej bety. Od razu wyznam, że gry MOBA nie należy do gatunków gier, w które gram często. Ot, czasem rozgrywam sporadyczne mecze.

Dlaczego właśnie na tym tytule się zatrzymuję? Pierwszą sprawą jest to, że uwielbiam gry, które wychodzą spod rąk Blizzarda. Wspaniałe uniwersum i genialne kreacje bohaterów. Dobrym przykładem są Warcraft 3 i seria Starcraft. A do tego proszę dodać nierzadko wciągającą fabułę. HotS z fabułą jest na bakier, ale oferuje coś, czego wcześniej nie było - pojedynki drużynowe, tak bardzo podobne do tych z Defense of the Ancients 2. (jak wiadomo, gra rozpoczęła swój żywot jako mod do Warcrafta 3)  I ostatni drobiazg: gra jest niedostępna dla każdego (przynajmniej na ten moment).  

Nie jestem snobem. Zwyczajnie nie lubię ogólnodostępnych, darmowych gier, w których środowisko graczy reprezentuje poziom poniżej gimnazjalnego. Hejtowanie skutecznie psuje mi grę. Darmowy Hearthstone załatwił ten problem bardzo pomysłowo, umożliwiając graczom korzystanie z tylko z określonych sekwencji mówionych. W ten sposób jedyne co usłyszę, to "Spali Cię światłość" albo "Pochłoną Cię żywioły". Można? Można. 

Plusiki dla HotS'a za:

- szybkie i dynamiczne mecze 
- możliwość grania postaciami
  z różnych światów (Warcraft, Starcraft i Diablo)
- grywalne, różnorodne mapki
- ciekawe skille postaci (np. avatar u Murandina)
- rąbanie mieczem/strzelanie pistoletami w zespole

Z wielu dostępnych postaci bardzo polubiłam Raynora (strzelec) i Murandina (tank). W szczególności darzę sympatią  tego drugiego za pewną przydatną umiejętność. :) Reasumując, gra zapowiada się super!

2 komentarze:

  1. No nie... Mój komentarz chyba nie doszedł do skutku. No trudno, napiszę jeszcze raz.
    Twoja wizja Kerrigan jest przerażająca. Co do Heartstone to naprawdę fajna jest polska lokalizacja, jedna z lepszych jakie są, fajnie gdy o tłumaczeniach opowiada człowiek zwany na YT Rysławem, polecam jego angielski dla graczy. :)
    A co do Hotsa to... Gdzie jest mój klucz? :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Zabawna rzecz, właśnie sprawdziłem pocztę i mam klucz XD Przyszedł godzinę temu :)

    OdpowiedzUsuń